Potrzebuję obsługi firmy
NORWESKI INFORMATOR PRZEDSIĘBIORCY

Internet w Norwegii

Podłączenie
Aby zostać podłączonym do Internetu należy skontaktować się z bezpośrednio z dostawcą, lub przez autoryzowanego dealera. Oferta dotycząca stałego łącza zależy od tego, czy Internet będzie dostarczany przez linię telefoniczną, czy gniazdko telewizyjne. Natomiast przy Internecie bezprzewodowym warto sprawdzić pokrycie terenu i zasięg.

Rywalizacja między dostawcami jest bardzo zacięta, stąd też częsta zmiana i różnorodność ofert. Podstawowe połączenie ADSL można nabyć już od 195 NOK / miesiąc. W zależności od upodobań, opłaty za Internet można uiszczać zarówno miesięcznie, jak i w systemie rocznym.

Do zawarcia umowy niezbędny jest norweski numer personalny. Dostawca może brać też pod uwagę zdolność kredytową, bądź okres czasu przebytego w Norwegii. Bez norweskiego numeru personalnego można nabyć jedynie kartę pre-paid.

Cenzura Internetu w Norwegii
W Norwegii nie ma żadnych rządowych restrykcji jeśli chodzi o dostęp do Internetu, ani raportów o monitorowaniu sieci przez rząd. Jednakże, najwięksi dostawcy Internetowi posiadają podobny do duńskiego filtr DNS blokujący strony udostępniające np. dziecięcą pornografię, które są wpisane przez władze na czarną listę.

Dostawcy internetu w Norwegii
Anuluj odpowiedź
0 komentarzy
Potrzebujesz pomocy w sferze formalności Twojego biznesu?