Potrzebuję obsługi firmy
Norweska firma, Norwegia - informacje

KOSMETYCZKA NORWEGIA

Usługi kosmetyczne cieszą się coraz większą popularnością na Norweskim rynku. Coraz więcej kobiet, ale również mężczyzn pragnie poprawić swój wygląd. Branża intensywnie się rozwija, pojawiają się nowe kosmetyki, usługi i technologie.

Coraz więcej Polek decyduje się na swój własny biznes w Norwegii.

kosmetyczka Norwegia - uslugi Wiele osób z branży kosmetycznej chciałoby zacząć swoją przygodę w Norwegii, jednak pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Tutaj dowiesz się min: ile wynosi wynagrodzenie dla kosmetyczki w Norwegii, jak założyć firmę, jakie są koszty/opłaty z tym związane.

Spis treści:
Ile zarabia Kosmetyczka w Norwegii
Wykształcenie / kwalifikacje
Rozpoczęcie działalności gospodarczej - opłaty i wydatki
Własna firma, miejsca zatrudnienia
Reklama / pozyskiwanie klientów
Koszty życia

Zarobki

Średnie zarobki kosmetyczki w Norwegii wynoszą ok 300 000 koron rocznie. Mając swój biznes możemy liczyć na zdecydowanie większe zarobki. Duży wpływ na wynagrodzenie ma doświadczenie, staż i kwalifikacje.

Poniżej przedstawiono przykładowe ceny usług kosmetycznych:
Usługa Ceny (nok)
Przedłużanie rzęs 990 - 1300
w zależności od metody
Manicure 200 - 300
Przedłużanie paznokci / Manicure hybrydowy 500 - 600
Mikrodermabrazja diamentowa / peeling ultradźwiękowy 800 / 1200
Henna rzęs / brwi 200
Woskowanie brazylijskie 500
Makijaż permanentny Brwi - 2800
Usta - 4000
Eyeliner 1800

Wymagania / kompetencje

Zawód kosmetyczki nie jest regulowany prawem norweskim. Co to oznacza? Jeśli chcesz potwierdzić wykształcenie zawodowe, zdobyte poza Norwegią, należy złożyć wniosek do NOKUT.

kosmetyczka Norwegia - dokumenty *Wszystkie dokumenty powinny być w języku polskim oraz w języku angielskim/norweskim lub innym skandynawskim

*akt małżeństwa, akt rozwodu w przypadku osób które zmieniły nazwisko na wymienionych wyżej dokumentach

Jeśli posiadasz Certyfikaty/Dyplomy z ukończonych kursów będą one dodatkowym atutem.

Na jakość usługi ma wpływ wiele czynników, oprócz doświadczenia czy kwalifikacji, istotnym elementem jest indywidualne podejście do klienta, życzliwość, miła atmosfera, dbanie o czystość i higienę.

Skandynawowie świetnie posługują się językiem angielskim. Jeśli jednak planujesz mieszkać dłużej w Norwegii warto uczyć się języka norweskiego. Znajomość języka daje poczucie komfortu oraz możliwości rozwoju.

słownik polsko - norweski

kosmetyczka po norwesku:
1. kosmetolog

Rozpoczęcie działalności gospodarczej - opłaty i wydatki

Wiele osób w branży kosmetycznej decyduje się na otworzenie własnej działalności gospodarczej, to pozwala na znacznie lepsze zarobki. Najczęściej wybierana jest- firma jednoosobowa Enkeltpersonforetak. Wbrew pozorom, otwarcie firmy w Norwegii jest szybkie i proste, możemy to zrobić przez Internet za pomocą portalu Alinn.no. Aby zarejestrować firmę potrzebujemy numer personalny - fødselsnummer oraz kody MinID.

Opłaty dla firm jednoosobowych: kosmetyczka Norwegia - koszty

Własna firma, miejsca zatrudnienia

Oprócz własnej działalności istnieje również wiele innych miejsc, gdzie możemy znaleźć zatrudnienie na umowę o pracę / umowę zlecenie, są to np.: Coraz więcej salonów urody obok usług kosmetycznych, świadczy usługi fryzjerskie oraz masaże. Jak widać branża beauty daje duże możliwości i każdy może znaleźć w niej swoje miejsce.

Reklama / pozyskiwanie klientów

Wiele osób rozpoczynających swój biznes kosmetyczny ma już swoją bazę klientek zdobytych np. w poprzedniej pracy. Jednak, jeśli jesteśmy nowi na rynku, musimy pamiętać o dobrej reklamie.

Wiadomym jest, że jednym z najskuteczniejszych sposobów, by uzyskać szeroki zasięg firmy w branży jest Internet - załóż stronę internetową, utwórz fanpage na Facebooku, zaangażuj fanów, organizuj wydarzenia i konkursy, dbaj o relacje z klientami, używaj swojego hashtagu z nazwą salonu. Bardzo ważna jest dobra opinia, zachęcaj klientki do wystawiania opinii/komentarzy.

kosmetyczka Norwegia - nazwa i logo salonu Zadbaj o dekorację wejścia do salonu: kwiaty, oświetlenie, reklama zewnętrzna, tablica , podświetlane litery - to zainteresuje potencjalnych klientów.

Koszty życia w Norwegii

Wysokie zarobki idą w parze z wysokimi kosztami życia w Norwegii. Wynajęcie mieszkania to koszt ok. 13 500 nok, prąd 300 nok, opłata za telefon 350 nok. Dodatkowym kosztem może być samochód: paliwo, bramki, ubezpieczenie.

Przykładowe ceny różnych produktów spożywczych w Norwegii 2020
Produkt Cena NOK Cena PL
Chleb pszeniczny LOFF 7,90 3,5
Chleb pełnoziarnisty Od 30 nok 13,5
Chleb tostowy 27,90 12,36
Masło Bremykt 0,5kg 32,30 14,31
Jogurt naturalny 20,00 8,86
Jajka Rema 12 sztuk 27,90 12,36
Ziemniaki 1 kg 14,90 6,60
Pomidory 1 kg 34,90 14,46
Cukier 1 kg 17,80 7,89
Piersi z kurczaka 1kg od 120 53,17
Ser Norvegia 0,5 kg 59,50 26,30
Potrzebujesz pomocy w sferze formalności Twojego biznesu?