Potrzebuję obsługi firmy
NORWESKI INFORMATOR PRZEDSIĘBIORCY

Telefon w Norwegii

Zakup telefonu
Podobnie jak w Polsce, spółki telekomunikacyjne dofinansowują większość telefonów dostępnych w sprzedaży, jednakże przy zakupie takiego telefonu zostajesz związany ze sprzedającą spółką specjalnym abonamentem.

Oprócz comiesięcznego abonamentu, można zakupić numer pre-paid, lub kartę telefoniczną.

Karty pre-paid
Jeśli posiadasz własny telefon bez blokady SIM-lock, najpopularniejszym rozwiązaniem jest zakup karty pre-paid. Jest to karta z norweskim numerem jednego z operatorów, którą wystarczy przełożyć do swojej komórki. Zarówno starter, jak i doładowanie, można kupić w kioskach, marketach, czy na stacjach benzynowych. Konto można doładowywać również przez internet.

Karty telefoniczne
Karta telefoniczna pozwala na skorzystanie z dowolnej budki telefonicznej, telefonu stacjonarnego lub komórkowego, jeśli aparat posiada tonowe wybieranie numeru. Nie musisz zamawiać abonamentu, aby korzystać z karty telefonicznej, ale nie możesz zużyć więcej środków niż tyle, ile dana karta jest warta. Każda karta posiada swój własny numer PIN, który należy wprowadzić przed użyciem i jest ważna do 45 dni po jej aktywacji.

Rejestracja
Rejestracja każdego nowego numeru telefonu w Norwegii jest obowiązkowa, niezależnie od tego, czy jest to numer na abonament, czy na kartę. W przypadku zainstalowania karty SIM należy skontaktować się z wybranym operatorem, do którego można zadzwonić na bezpłatny numer i podać swoje dane osobowe: imię i nazwisko, numer personalny, oraz adres zamieszkania.

Operatorzy komórkowi w Norwegii
Operatorzy stacjonarni w Norwegii
Potrzebujesz pomocy w sferze formalności Twojego biznesu?